Holdtræning for alle – og på alle niveauer

I klinikken inddeler vi vores holdtræning i følgende fem holdtyper:

 

Fysiohold - patient hold

Selvtræningshold - Træn dit eget program med vejledning fra fysioterapeut

Bassinhold - foregår i bassin i henholdvis Stevnstrup & Randers

Fitnesshold - holdtræning for STANDARD medlemmer af træningscentret

Træningsforløb - Målrettet holdtræning i fast periode

Vælg hvilke hold du vil se

MANDAG

GLAD
Hofte & Knæ

med Camilla D
Mandag 08.00 - 08.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Jacob N.
Mandag 08.00 - 08.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med studerende
Mandag 09.00 - 09.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Hofte / knæ
hold

med Lene
Mandag 10.00 - 10.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Reuma
hold

med Emma
Mandag 11.00 - 11.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Robyn
Mandag 11.00 - 11.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Sclerose
hold

med Jacob N.
Mandag 12.00 - 12.50
Træningscenter + lille sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Mandagsholdet"

med Kristian
Mandag 13.00 - 14.00
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 1"

med Emma
Mandag 14.00 - 14.40
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 2"

med Emma
Mandag 14.40 - 15.20
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 3"

med Emma
Mandag 15.20 - 16.00
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Nakke
hold

med Robyn
Mandag 16.00 - 16.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Camilla P
Mandag 16.00 - 16.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Nakke
hold

med Robyn
Mandag 17.00 - 17.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Puls & styrke
hold

med Isabella
Mandag 17.00 - 18.00
Lille sal

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig

Træningscenter
hold

med Isabella
Mandag 18.00 - 19.00
Træningscenter

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig

GLAD
Hofte & Knæ

med Lene
Mandag 18.00 - 18.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

TIRSDAG

Online
helkropstræning

med Jacob N.
Tirsdag 10.00 - 10.50
Online

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Kvinde
holdet

med Cille
Tirsdag 10.30 - 11.20
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Ingvild
Tirsdag 11.00 - 12.00
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Osteoporose
hold 

med Camilla P.
Tirsdag 12.00 - 12.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Parkinson
hold

med Camilla P.
Tirsdag 13.00 - 13.50
Træningscenter + Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 1A"

med Cille / studerende
Tirsdag 14.00 - 14.45
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Tørsvømning
hold

med Makie
Torsdag 14.00 - 14.50
Stor sal

Opstart 25. august

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 1B"

med Cille / studerende
Tirsdag 14.45 - 15.30
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
Børnehold 0-9 år

med Cille / studerende
Tirsdag 14.30 - 15.15
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
Børnehold 10 år+

med Cille / studerende
Tirsdag 14.45 - 15.30
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 4"

med Cille / studerende
Tirsdag 15.15 - 16.00
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

GLAD Ryg
E
ftermiddagsholdet 

med Cille
Tirsdag 17.00 - 17.50
Stor sal

Opstart 1. sep. 2020

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Emma
Tirsdag 16.00 - 16.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Online
pilates

med Cecilie
Tirsdag 16.30 - 17.20
Online

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Ryg
hold

med Robyn
Tirsdag 17.30 - 18.20
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Styrke
hold

med Rasmus
Tirsdag 18.30 - 19.30
Lille sal

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig

ONSDAG

GLAD
Hofte & Knæ

med Camilla P.
Onsdag 08.00 - 08.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Anette
Onsdag 09.00 - 09.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"hold 1"

med Cille
Onsdag 09.00 - 09.30
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 2"

med Cille
Onsdag 09.30 - 10.00
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Pilates
hold

med Rikke T.
Onsdag 10.00 - 10.50
Lille holdsal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Cille
Tirsdag 10.00 - 10.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 3"

med Cille
Onsdag 10.00 - 11.00
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Barnevogns-
træning

med Cecilie
Onsdag 10.30 - 11.20
Udenfor / evt. lille holdsal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 1"

med Emma
Onsdag 12.00 - 12.40
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Hold 2"

med Emma
Onsdag 12.40 - 13.20
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Hemiplegi
hold

med Søren
Onsdag 13.00 - 13.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassinhold
"Efterfødselshold"

med Cecilie
Onsdag 13.20 - 14.00
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassinhold
"Førfødselshold"

med Cecilie
Onsdag 14.00 - 14.40
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Blandet diagnoser"

med Cecilie
Onsdag 14.40 - 15.20
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Blandet diagnoser"

med Cecilie
Onsdag 15.20 - 16.00
Water and Wellness

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med studerende
Tirsdag 15.00 - 15.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Knæ
hold

med Cille / Emma
Onsdag 16.00 - 16.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Emma
Tirsdag 17.00 - 17.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Træningscenter
hold

med Signe
Onsdag 17.00 - 18.00
Træningscenter

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig

GLAD
Hofte & Knæ

med Lene
Onsdag 18.00 - 18.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Puls & styrke
hold

med Signe
Onsdag 18.00 - 19.00
Lille sal

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig

TORSDAG

Selvtræning
i træningscenter

med Emma
Torsdag 08.00 - 08.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Herre
hold

med Ingvild
Torsdag 09.00 - 09.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Sclerose
hold

med Jacob N.
Torsdag 10.00 - 10.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Ingvild
Torsdag 10.00 - 10.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Kvinde
hold

med Emma
Torsdag 11.00 - 11.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Cille
Torsdag 13.00 - 13.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Sclerose
hold

med Jacob N.
Torsdag 13.00 - 13.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Tørsvømning
hold

med RIkke
Torsdag 15.00 - 15.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

GLAD Ryg
Eftermiddagsholdet 

med Jakob N.
Torsdag 16.00 - 16.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Lars
Torsdag 16.00 - 16.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Pilates
hold

med Rikke
Torsdag 17.00 - 17.50
Lille sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Ryg
hold

med Camilla P.
Torsdag 17.00 - 17.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Yoga
hold

med Randi
Torsdag 18.00 - 19.00
Lille sal

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig

Styrke
hold

med Mathias
Torsdag 18.30 - 19.30
Stor sal

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig

FREDAG

Selvtræning
i træningscenter

med studerende
Fredag 09.00 - 09.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Online
helkropstræning

med Emma
Fredag 10.00 - 10.50
Online

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Ryg
hold

med Cille
Fredag 10.00 - 10.50
Stor sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Pilates
hold

med Makie
Fredag 10.00 - 10.50
Lille sal

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Fredagsfighterne
hold

med Jakob N.
Fredag 10.00 - 10.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Selvtræning
i træningscenter

med Emma
Fredag 11.00 - 11.50
Træningscenter

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
Fredagshold 1

med Kristian
Mandag 13.00 - 13.35
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

Bassin hold
"Fredagshold 2"

med Kristian
Mandag 13.45 - 14.30
i Stevnstrup

Løbende opstart

Læs mere  |  Tilmeld dig

LØRDAG

Puls & styrke
hold

med Studerende
Lørdag 10.00 - 11.00
Stor sal

Husk tilmelding hver gang

Tilmeld dig